افزایش بازدید سایت

زمانی که تصمیم می گیرید یک سایت داشته باشید، هدف شما جذب بیشتر مشتری و بازدیدکننده از محصولات و خدماتتان است. از این رو آنچه بعد از طراحی سایت برای شما ارزش پیدا می کند، افزایش بازدید سایت خواهد بود. در ابتدا نیاز است که شما مواردی همچون تولیدمحتوای مفید و آپلود محصولات را انجام دهید و سپس به دنبال راهکارهایی جهت افزایش بازدید سایت خود باشید.

در ادامه با ما همراه باشید که نکات و راه های خوبی را برای شما ذکر کنیم. امیدواریم این مقاله بتواند در افزایش بازدید به شما کمک کند. ما در مجموعه عصر کیان، طراحی سایت در شاهین شهر، همواره می توانیم بهترین مشاوره ها در این زمینه را به شما ارائه دهیم.

بازدید اصلا یعنی چی؟

زمانی که شخصی یکی از صفحات سایت شما را باز می کند و آن را مطالعه می نماید، در واقع از سایت شما بازدید کرده است. شما برای آنکه بتوانید افزایش مشتری داشته باشید، باید تعداد کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند را افزایش دهید. به این کار افزایش بازدید می گویند.

در این مقاله با روش های اصولی و مناسبی برای افزایش کاربران سایت و در نتیجه بازدیدها آشنا می شوید. توجه داشته باشید که شما به کاربران واقعی نیاز دارید که از خدمات و محصولات شما استفاده کنند. از این رو خریداری کردن بازدیدهای فیک برای شما سودی نخواهد داشت.

بازدید فیک و اصل چه تفاوتی دارد؟

زمانی که شما بر روی یک لینک از سایتی کلیک می کنید و آن صفحه باز می شود، در حال بازدید آن صفحه هستید. حال اگر شما صد بار همان صفحه را با مروگر خود پشت سر هم باز کنید، تعداد بازدیدکنندگان صفحه به 100 می رسد، اما 100 نفر از صفحه بازدید نکرده اند و این امر قابل تشخیص است. توجه داشته باشید که در بعضی از المان های آمار گیری، بازدید و بازدیدکننده داریم، که در این حالت یک بازدید کننده و 100 بازدید محسوب می گردد.

این گونه بیان کنیم که گوگل می تواند تشخیص بدهد که شما یک کاربر هستید که بارها صفحه را باز می کنید و مشاهده می کنید. از این رو این 100 بازدید واقعی نخواهد بود، بلکه یک بازدید واقعی و 99 بازدید فیک است. از این رو توصیه می شود، زمانی که می خواهید از راه کارهایی جهت افزایش بازدید سایت استفاده کنید، به دنبال راه های فرعی همچون مثال بالا نباشید.

شما باید از شیوه های صحیح به افزایش بازدید کمک کنید. در واقع بازدیدهای اصل و واقعی شما را به نتیجه می رسانند نه یک عدد که فیک است و برای شما سودی ندارد. توجه داشته باشید، گاهی بازدیدهایی که درسایت ها خریداری می کنید نیز فیک هستند. به این صورت که یک ربات برنامه ریزی می شود که مرتب صفحات سایت شما را باز کند. این امر به دلیل واقعی نبودن بازدیدکننده نمی تواند به شما کمکی کند.

شما باید به دنبال راه هایی باشید که بازدید منجر به خرید یا استفاده از خدمات باشد. اگر من 100 باز از صفحه شما به صورت فیک بازدید کنم، نتیجه آن برای شما چه خواهد بود؟ یا یک ربات 1000 باز از سایت شما بازدید کند؟

مهم کاربرانی است که به قصد خرید محصول و یا استفاده از خدمات به سایت شما می آیند و آن را بازدید می کنند. افزایش این بازدیدها ملاک است.

راه های رایگان و غیررایگان برای افزاش بازدید سایت

راه های رایگان برای افزاش بازدید سایت

شما می توانید موارد زیادی را برای این کار انجام دهید. در ادامه این موارد برای شما آورده شده است.

Seo و افزایش بازدید سایت

Seo  یا همان بهینه سازی سایت متشکل از کارهای متفاوت و فراوانی است که در مجموعه می تواند برای سایت شما افزایش بازدید را به همراه داشته باشد. از آنجایی که بهینه سازی سایت یک کار تخصصی است و نیاز به تجربه و مهارت دارد، بهتر است که آن را به اهل فن بسپارید.

در واقع اگر شما می خواهید که سایتتان برای شما سودآوری کند، باید از یک تیم حرفه ای همچون عصر کیان درخواست کنید که سئو سایت شما را انجام دهند. برای این امر شما باید ماهانه هزینه هایی را به این تیم پرداخت کنید. در عوض آنها فعالیت هایی را انجام می دهند و همچنین مشاوره هایی را برای شما خواهند داشت که به شما کمک می کند بازدید سایت خود را افزایش دهید.

تولید محتوای کاربردی

یکی از مواردی که سئوکار شما توصیه می کند و برای افزایش بازدید سایت بسیار موثر است، آپلود محتوای کاربردی و مفید برای کاربران است. این محتواها می توانند متن، عکس، فیلم و .. باشد. در مقاله “بازاریابی محتوایی چیست؟” ما توضیحات کاملی را در این زمینه برای شما بیان کرده ایم.

وقتی شما یک محتوای مفید تولید و آپلود می کنید، کاربر برای مطالعه آن به سایت شما مراجعه می کند و در صورت مفید بودن ممکن است به سایت شما علاقه مند شده و از خدمات شما استفاده نماید. به طور مثال فکر کنید شما یک معرفی کامل متنی، تصویری و ویدیویی از یک محصول در سایت خود قرار داده اید و هر آنچه که کاربر نیاز دارد قبل از خرید آن بداند را ذکر کرده اید. مسلما کاربر از شما خرید می کند که اطلاعات کاملی را در اختیار او قرار داده اید.

همچنین گوگل به کاربردی و کاربرپسند بودن محتواها اهمیت می دهد و در صورت رعایت اصولی شما را در جایگاه های بالاتری در سرچ گوگل قرار می دهد. همانطور که می دانید هر چه شما در جایگاه بالاتری باشید، احتما اینکه کاربران بر روی لینک های شما کلیک کنند و از سایت شما بازدید کنند بیشتر می شود.

محتوای خود را تازه و به روز نگه دارید

شما در سایت خود محتواهایی را آپلود می کنید. گاهی از زمان آپلود این محتواها ماه ها می گذرد. مهم است که شما طبق یک برنامه ریزی، به محتواهای قدیمی خود سری بزنید و آن ها را به روز کنید. یکی از مواردی که در سئو و بهینه سازی سایت رعایت می شود، تازه نگه داشتن محتواهاست.

زیرا گوگل به به روز بودن و فعال بودن سایت شما اهمیت می دهد. زمانی که گوگل سایت شما را مهم و برتر بشمارد، شما را در نتایج بالاتری نشان خواهد داد. در نتیجه کلیلک بر روی لینک های شما بالا می رود و در نهایت باعث افزایش بازدید سایت خواهید شد.

از تبلیغات اینترنتی به طور صحیح استفاده کنید

از تبلیغات اینترنتی به طور صحیح استفاده کنید

چرا می گوییم به طور صحیح؟ چون تبلیغات اینترنتی فوت و فن هایی دارد که در صورتی که آنها را ندانید و رعایت نکنید، ممکن است هزینه ای که صرف آنها کرده اید هدر رفته و شما نتوانید نتیجه مناسبی را دریافت کنید. از این رو قبل از استفاده از آنها حتما با مدیر سئو خود مشورت کنید.

ما در مجموعه عصر کیان برای سئو سایت در شاهین شهر و سراسر ایران، به شما مشاوره های لازم را در این زمینه ارائه می دهیم. همچنین با برنامه ریزی صحیح مواقع مورد نیاز پیشنهادات تبلیغات را به شما ارائه می کنیم. انواع تبلیغات اینترنتی شامل موارد زیر می شود:

  • تبلیغلات بنری: در این روش شما یک بنر طراحی کرده و با پرداخت هزینه هایی، از سایت های پربازدید و معتبر می خواهید آن را در سایت خود قرار دهند. این تبلیغ برای افزایش بازدید سایت و برندینگ مناسب است. البته برای کسب و کارهای کوچک توضیه نمی گردد.
  • رپورتاژ آگهی: رپورتاژ در واقع مقاله ای است که شما در سایت های پربازدید انتشار می دهید. این شیوه تبلیغاتی از دو جهت به شما کمک می کند، اول افزایش بازدید و دوم ایجاد بک لینک به سایت شما که در سئو اهمیت دارد.
  • تبلیغات کلیکی: این تبلغات به این صورت است که هزینه شما بر اساس کلیک هایی که روی تبلیغ شما می شود محاسبه می گردد و انواع مختلفی دارد. معروف ترین آنها “گوگل ادز” می باشد.
  • و.

تولید و انتشار ویدیو

شما می توانید به راحتی و با یک دوربین ساده، حتی دوربین گوشی خودتان، اقدام به تولید ویدیو کنید. این ویدیو می تواند همان محتواهای مقالات و سایتتان باشد که به صورت ویدیویی آماده شده و یا یک ویدیوی آموزشی پرطرفدار باشد.

سپس می توانید این ویدیو را در سایت خود و همچنین در شبکه های انتشار ویدیو همچون آپارات انتنشار دهید. با انتشار در سایت خود شما باعث افزایش علاقه مندی کاربر به محتوای خود می گردید. با انتشار آن در سایت های آپلود فیلم، و ذکر نام سایت و … در آن می توانید کاربران را تشویق کنید که به سایت شما سر بزنند و از خدمات و محصولات شما بازدید کنند.

آماده سازی رویدادهای رایگان

در صورتی که محتوای مفیدی برای آموزش دارید، می توانید یک ویدیو طولانی تر اماده کنید و ان را به عنوان وبینار و… در سایت های مرتبط انتشار دهید. در صورت مفید بودن اطلاعت و آموزش های شما این امر می توانند کاربران را کنجکاو به مشاهده و بازدید سایت شما کند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی برای افزایش بازدید سایت

امروزه تعداد بالایی از افراد از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. در صورتی که شما نیز در این شبکه ها فعال باشید و محتوای مناسبی را در انها ارائه دهید، می توانید کاربران این شبکه ها را به سمت سایت خود کشانده و با این کار باعث افزایش بازدید سایت خود شوید.

روش هایی مانند فعالیت در شبکه های اجتماعی به دلیل آنکه کاربر می داند به چه منظوری به سایت شما می آید، علاوه بر افزایش بازدید می تواند برای شما افزایش خرید نیز به همراه داشته باشد.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارگتینگ نیز موردی است که نیاز به حداقل تجربه ای برای اجرای آن دارد. شما می توانید از شیوه های مختلف ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. بهترین شیوه مشورت با مدیر سئو سایتتان می باشد.

به طور مثال شما یک سایت فروشگاهی هستید که به طور مرتب برای سایت تخفیف هایی را در نظر می گیرید. می توانید طی یک خبرنامه ایمیلی، ایمیل های کاربران خود را دریافت کنید و تخفیفات را به آنها اطلاع دهید. اینگونه باعث افزایش بازدید سایت خواهید شد.

همکاری در فروش و افزایش بازدید سایت

در صورتی که شما محصولی برای فروش در سایت خود دارید می توانید از شیوه همکاری در فروش استفاده کنید. به این صورت که از کاربران می خواهید که برای محصول شما تبلیغات انجام دهند و به ازای هر کاربری که از طریق آنها محصول شما را خریداری کند، شما درصدی به آنها پرداخت می کنید.

این روش باعث می شود که افراد زیادی از شیوه های تبلیغاتی زیادی استفاده کرده و شما را تبلیغ کنند. به این گونه بازدید سایت شما با کاربرانی که می خواهند محصول را خریداری کنند، افزایش می یابد. البته این مورد را باید مدیر سایت شما مدیریت کند. نیاز است لینک هایی در اختیار کاربران قرار گیرد که بتوانید مشخص کنید از طریق هر کاربر چه تعداد خرید توسط دیگران انجام شده است.

اپ های موبایلی

در صورتی که فعالیت سایت شما این امکان را به شما می دهد که یک برنامه و اپ برای موبایل داشته باشید، می توانید این مورد را نیز مدنظر قرار دهید. به طور مثال فروشگاه های اینترنتی می توانند از این ویژگی استفاده کنند و اپ هایی را ایجاد و در اختیار کاربران قرار دهند.

نکته مهم در افزایش بازدید سایت

در بالا مواردی را برای شما ذکر کردیم که می توانید با استفاده از انها بازدید سایت خود را افزایش دهید. توجه داشته باشید که بعضی از موارد بالا برای شما مفید و بعضی غیرمفید خواهند بود. اما این موضوع را چگونه باید فهمید؟

شما باید بعد از هر کاری که در جهت افزایش بازدید سایت انجام می دهید، تحلیل داشته باشید. بررسی کنید که چه میزان هزینه کرده اید و چه میزان بازدید و فروش شما بالا رفته است. این روش برای شما مناسب است یا شما از روش دیگری سود بیشتری کسب کرده اید؟ تحلیل و بررسی این شیوه ها برای شما بسیار سودمند خواهد بود. از این رو حتما تحلیل را انجام دهید.

5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *