تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی

تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی برای شما زمانی مهم می شود که تصمیم می گیرید که یک سایت برای کسب و کار خود راه اندازی کنید. در این زمان شما چالش هایی را پیش رو خواهید داشت. یکی از این چالش ها انتخاب نوع طراحی سایت می باشد. مطمئنا به شرکت های متفاوتی مراجعه می کنید که نوع cms آنها با یکدیگر متفاوت است و مطمئنا هر کدام می گویند که طراحی سایت در مجموعه ما ایمن تر و بهتر است.

بیایید با این انواع مختلف بیشتر آشنا شویم. هنگامی که شما بتوانید با انواع آنها مزیت ها و تفاوت آنها بیشتر آشنا شوید، آنگاه می توانید انتخاب بهتر و مناسب تری داشته باشید. در مجموعه عصر کیان به عنوان یک مجموعه طراحی سایت در شاهین شهر ما همواره آماده ارائه مشاوره های لازم به شما هستیم.

سایت به چند طریق می تواند طراحی شود؟

سایت ها اگر به طور کلی تقسیم بندی شوند به دو دسته cms اماده و cms اختصاصی تقسیم بندی می شوند. سایت ها می توانند با سیستم های مدیریت محتوا یا همان cms آماده نظیر وردپرس، جوملا و…  طراحی شوند و یا اینکه به طور اختصاصی برای شما کد نویسی گردد.

تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی در چیست؟

تفاوت سایت وردپرس با سایت اختصاصی

اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم، سایت وردپرسی مجموعه ای از کدهای اماده است که طراح سایت از آنها کمک می گیرد و سایتی را برای شما طراحی می کند. اما اگر شما بخواهید که یک سایت به طور کامل و اختصاصی برای شما طراحی شود، می توانید از یک برنامه نویس بخواهید که از صفر تا صد سایت را برای شما به صورت اختصاصی کد نویسی کند.

در طراحی سایت به صورت کد نویسی علاوه بر استفاده از Html و css و جاوااسکریپ از یک زبان برنامه نویسی برای بک اند سایت استفاده می شود، همچون PHP و ASP . در واقع یک افرادی متخصص به این موارد با هم تیم شده و یک سایت برای شما طراحی می کنند.

تا حدی تفاوت این دو را متوجه شدید اما در ادامه با ما همراه باشید که تفاوت های آنها را به صورت جداگانه و مفصل برای شما بیان کنیم. توجه داشته باشید که در هر یک از این تفاوت ها مزایا و معایبی برای این دو روش طراحی سایت وجود دارد که شما باید بررسی کنید کدام یک برای کسب و کار شما سودمندتر است.

دسترسی به پشتیبان

در مبحث تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی یک موردی که بسیار مهم است دسترسی به پشتیبان است. شما بعد از طراحی سایت نیاز به یک مدیر سایت دارید. این شخص می تواند در مجموعه شما استخدام شود و یا این کار را به شرکت های طراحی سایت بسپارید. افراد و شرکت های زیادی هستند که به وردپرس مسلط می باشند و اگر شما هم به چند شرکت سر زده باشید کمتر پیش می آید که مجموعه طراحی سایتی پشتیبانی سایت وردپرسی را قبول نکند.

اما سایت هایی که کد نویسی شده اند به دلیل مشکلاتی که در پشتیبانی وجود دارد می تواند شما را از این نظر با مشکل مواجه کند. اگر شما روزی به تیمی که سایت شما را طراحی کرده اند دسترسی نداشته باشید، پیدا کردن یک شرکت با همان تخصص ها کمی مشکل است.

هر شرکتی با یک زبان کار می کند، بعضی با asp و بعض php و… . همچنین تعداد این شرکت ها کم است. از طرف دیگر چون به طور اختصاصی کدنویسی شده، ممکن است استدانداردهایی در آن رعایت نشده باشد و تیم دیگری نتواند به طور موثر و خوبی سایت شما را پشتیبانی کند.

سهولت استفاده برای مدیر سایت

استفاده از سایت وردپرسی راحت تره یا کدنویسی

یکی از جنبه های بسیار خوب وردپرس پیشخوان مدیریتی بسیار ساده و آسان است. شما می توانید با یک دوره کوتاه توسط طراح سایت خود به راحتی مقالات، محصولات، پروژه ها و… را مدیریت کنید. از این رو در تفاوت سایت وردپرس با سایت اختصاصی (php, asp ,…) کاربری آسان به عنوان یک مزیت برای وردپرس شناخته می شود.

در طراحی سایت با کد نویسی این سهولت استفاده بستگی به پیشخوانی دارد که تیم طراح سایت برای شما طراحی کرده است. اما عمدتا کار با پیشخوان های مدیریتی کدنویسی شده حتی در بهترین حالت کمی سخت تر از وردپرس است.

تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی در سرعت سایت

در سرعت سایت وقتی به تفاوت سایت وردپرس با سایت اختصاصی می پردازیم، سایت کدنویسی شده می تواند امتیاز بالاتری کسب کند. به دلیل اینکه سایت های کدنویسی شده بهینه تر هستند و از این رو سرعت سایت شما بالاتر می رود. اما در سایت های وردپرسی به دلیل آماده بودن تمامی موارد و همچنین گاهی اضافه بودن یک سری موارد در سایت می تواند سرعت سایت پایین باشد.

البته طراحی سایت به شخص یا اشخاصی که برای شما کار طراحی سایت را انجام می دهند در این زمینه بسیار موثر هستند. در سایت وردپرسی اگر طراح سایت تخصص بالایی داشته باشد می تواند سایت با سرعت مناسب و قابل قبولی به شما ارائه دهد. یکی از مواردی که ما در سئو و بهینه سازی سایت در شاهین شهر که در مجموعه عصرکیان انجام می گیرد، برای مشتریان خود ارائه می دهیم، افزایش سرعت سایت های وردپرسی است.

همچنین در صورتی که تیم طراح سایت به روش کدنویسی تخصص پایینی داشته باشند و به بعضی استانداردها مسلط نباشند ممکن است سایتی که به شما تحویل می دهند، سرعت مناسبی نداشته باشد. از این رو در انتخاب تیم طراحی سایت دقت کنید. اما به طور کلی سرعت سایت های کدنویسی شده از سایت های وردپرسی بیشتر است.

زمان طراحی و آماده سازی سایت

زمان طراحی سایت وردپرسی و کدنویسی

یکی دیگر از مواردی که در تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی (php, asp ,…) بسیار مورد توجه قرار می گیرد زمانی است که برای طراحی سایت نیاز است. در این تفاوت وردپرس جایگاه بالاتری دارد. چون در سایت های وردپرسی از قالب ها و افزونه های آماده استفاده می شود، زمان طراحی سایت حدود 3 تا 7 روز می باشد. اما در سایت های کد نویسی شده به دلیل اینکه باید از ابتدا تا انتهای سایت کدنویسی شود ممکن است حتی یک ماه و یا بیشتر طول بکشد.

امنیت سایت

بسیاری از افراد زمانی که می خواهند در بین تفاوت سایت وردپرس با سایت اختصاصی، سایت کدنویسی را بهتر معرفی کنند، به امنیت سایت اشاره می کنند. در سایت های طراحی شده با وردپرس به دلیل اینکه قالب ها و افزونه ها توسط اشخاص دیگر نوشته می شود، امکان داشتن کدهای مخرب در این موارد وجود دارد.

همچنین به دلیل اپن سورس بودن وردپرس ممکن است هکرها به آن نفوذ کنند. البته برای افزایش امنیت وردپرس کارهای زیادی می توان انجام داد. اما در سایت های کدنویسی شده به دلیل اینکه کل کدها توسط یک تیم نوشته می شود امنیت آن بسیار بالاست.

تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی در هزینه

تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی در هزینه

مطمئنا اولین سوالی که هنگام معرفی این سایت ها، شما از شرکت ها می پرسید تفاوت هزینه پرداختی برای طراحی سایت است. هر موردی از بین موارد همچون آماده بودن کدها، زمان صرف شده برای طراحی و… را که در نظر بگیرید باعث می شود هزینه طراحی سایت با وردپرس بسیار پایین تر از طراحی سایت کدنویسی شده، باشد.

تفاوت قیمت این دو بسیار متفاوت است و ممکن است حتی شما با شنیدن قیمت یک سایت کدنویسی شده (سایت طراحی شده با php, asp ,…) در ابتدا متعجب شوید، اما به دلیل طراحی صفر تا صد سایت توسط یک تیم هزینه های طراحی این سایت بالاتر است. از این رو قیمت یک گزینه مهم در تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی می باشد.

خواسته های شما

در سایت های کدنویسی شده هرآنچه که شما بخواهید قابل پیاده سازی است. از این رو برای سازمان ها و سیستم هایی که پنل های خاصی برای کاربران خود می خواهند، مورد مناسبی است. اما در سایت های وردپرسی امکان اجرای بعضی از موارد وجود ندارد و یا برای تغییر مواردی ممکن است دست طراح سایت کمی بسته باشد.

از این رو اگر سایت خاصی مدنظر دارید که امکانات متفاوت و ویژه ای باید برای آن در نظر گرفته شود، قبل از سفارش طراحی آن به یک مجموعه حتما این موارد را ذکر کنید. که اگر با سایت وردپرسی امکان پیاده سازی آن وجود ندارد شما روش کدنویسی را انتخاب کنید.

کدام را انتخاب کنیم؟ وردپرس یا کدنویسی؟

سایت وردپرس بهتره یه کدنویسی

همانوطر که قبلا نیز ذکر کردیم این بستگی به کسب و کار شما دارد. ما در مطالب بالا تفاوت سایت وردپرس با کدنویسی را به طور مفصل به شما ارائه دادیم. امروزه وردپرس به حد زیادی پیشرفت کرده است و شما می توانید انواع سایت های مختلف را با این سیستم مدیریت محتوا داشته باشید. از این رو اگر به دنبال این هستید که در زمان کم و با پرداخت هزینه پایین یک سایت کامل و خوب داشته باشید، وردپرس انتخاب بسیار خوبی است.

ما می توانید انواع سایت های شرکتی، فروشگاهی و … را با وردپرس برای شما طراحی کنیم. مجموعه عصر کیان در زمینه طراحی و بهینه سازی سایت با وردپرس به طور تخصصی فعالیت می کند. اما گاهی کسب و کار شما بسیار بزرگ است، یا امنیت نقش بسیار مهمی در سایت شما دارد. در این حالت نیاز است که سایت کدنویسی شده را انتخاب کنید.

گاهی نیز شما در سایت خود به مواردی نیاز دارید که ممکن است با سایت وردپرس قابل پیاده سازی نباشد. توجه کنید که نمیتوان گفت وردپرس بهتر است یا کدنویسی، بلکه این نیاز شما است که باعث برتری دادن به یکی از این روش ها می شود. امروزه کمتر موردی پیش می آید که امکان پیاده سازی آن با وردپرس نباشد و بدون شک برای سایت های شرکتی و فروشگاهی بهترین انتخاب است.

اما اگر شما یک سازمان هستید که نیاز به سایت مختص خود با امکانات ویژه ای دارید، همچون سایت های دانشگاه که نیاز به پنل کاربری برای دانشجویان و اساتید دارند و یا بسیاری از موارد دیگر طراحی سایت به روش کدنویسی برای شما انتخاب مناسب تری است.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *