مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی

اگر شما شخصی باشید که یک مغازه برای فروش محصولات خود دارید و یا اینکه شخصی هستید که می‌خواهید به تازگی کسب و کاری برای خود آغاز کنید و مکانی برای فروش محصولات خود نداشته باشید به هر صورت ممکن است که به فکر راه‌ اندازی یک سایت فروشگاهی بیفتید. اولین موردی که ذهن شما را درگیر می کند این است که مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی چیست و آیا یک سایت می تواند به شما در فروش بهتر کمک کند.

راه ‌اندازی یک سایت فروشگاهی از جهات مختلفی می ‌تواند برای شما مفید باشد. اما اینکه دقیقاً مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی چیست را در ادامه به شما توضیح داده می دهیم. در درجه اول بدانید که وقتی که شما یک یک سایت تهیه می‌ کنید تا بتوانید محصولات خودتون را در آن به فروش برسانید، شما ۲۴ ساعت روز و بدون محدودیت می‌ توانید به مشتریان خود خدمات فروش را ارائه دهید.

به این صورت که نیازی نیست که حتماً خودتان در مکانی حضور داشته باشید. نیازی نیست که ساعت خاصی برای فروش در نظر بگیرید و حتی زمانی که خواب هستید، مشتریان به شما مراجعه می کنند و از شما خرید می نمایند. نیاز به مکان خاصی ندارید و تمام این ‌ها جزو فواید داشتن یک سایت فروشگاهی است.

در زمان حال که اینترنت بخش بزرگی از زندگی روزمره انسان‌ ها شده است، مسلماً حضور شما در این فضا می‌تواند به فروش بیشتر شما کمک کند. به همین دلیل افراد زیادی به سمت سایت‌ های فروشگاهی میروند تا بتوانند فروش خود را بالا ببرند.

سایت فروشگاهی چیست؟

سایت فروشگاهی یک مکانیست که شما می‌توانید به کمک آن در فضای اینترنت محصولات خودتان را به فروش برسانید. سایت فروشگاهی به شما این امکان را میدهد که به صورت ۲۴ ساعته و بدون محدودیت تعداد مشتریان، محصولات خودتان را به فروش برسونید. در این سایت شما علاوه بر اینکه می توانید تمام محصولات را در دید مشتریان قرار دهید، امکان آپلود توضیحات، فیلم و… برای محصولات نیز دارید.

به این صورت شما تمامی محصولات خود را با اطلاعاتی کامل در اختیار کاربران قرار می دهید. مشتریان نیز می توانند آن ها را مشاهده کنند، مقایسه کنند و در نهایت خریداری نمایند. در ادامه شما را با مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی آشنا می کنیم. اما قبل از آن بهتر است نکته ای را مدنظر قرار دهید و ان این است که چگونه می توانیم یک سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

چگونه می توانیم یک سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

چگونه می توانیم یک سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

برای داشتن یک سایت فروشگاهی شما باید به مجموعه هایی که طراحی سایت انجام می دهند مراجعه کنید و تمامی انتظارات خود از سایت را برای آنها شرح دهید. این مراکز با توجه به تخصص و تجربه خود به همراه نیازهای شما سایتی مناسب برایتان طراحی کرده و به شما کمک می کنند که بتوانید فروش بالایی را از طریق این سایت داشته باشید.

ما در مجموعه عصر کیان، طراحی سایت فروشگاهی در شاهین شهر، می توانیم به شما عزیزان ساکن شاهین شهر و هر کجای ایران کمک کنیم سایت ایده آل خود را داشته باشید. سایتی که بتواند انتظارات شما را برآورده کند، در سود دهی به شما کمک کند، ایمن باشد و… .

جهت تماس با مجموعه عصر کیان می توانید با شماره 09910960631 تماس حاصل فرمایید.

مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی

1 – محدود به مکان خاصی نیست

شاید یکی از مهمترین مواردی که یک سایت فروشگاهی می ‌تواند در اختیار شما قرار دهد، محدود نبودن به یک مکان جغرافیایی است. ممکن است شما حتی در یک روستای کوچک و یا یک شهر کوچک به ارائه و فروش کالای خود مشغول باشید، ولی می‌تونید محصولات خود را در سراسر ایران به فروش برسانید.

مسلماً بسیاری از افراد می ‌خواهند که محصولات خود را و گاهی حتی یک محصول جدید را به شهرهای مختلفی معرفی کنند و در نهایت به فروش برسانند. یک سایت فروشگاهی می ‌تواند به شما کمک کند که افراد در سراسر ایران محصول شما رو دیده، مقایسه کنند و در صورت نیاز آن را خریداری کنند.

شما نیز می توانید با استفاده از سیستم پست به سادگی محصولات را برای مشتریان خود در هرکجا که باشند ارسال کنید. مسلماً داشتن یک جامعه بزرگتر برای فروش می‌ تواند شما رو به سوددهی بالاتری برساند. از این رو یکی از مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی محدودیت نداشتن از نظر مکان فروش می باشد.

2 – صرفه‌ جویی

چرا سایت فروشگاهی خوبه

زمانی که شما یک مکانی را برای فروش محصولاتتان دارید باید هزینه ‌های مختلفی پرداخت کنید. مسلماً اگر شما مشتریان زیادی داشته باشید، باید تعداد کارکنان فروش را بالا ببرید و هزینه‌ هایی مثل اجاره ساختمان، هزینه شارژ، آب، برق، گاز و موارد دیگر را پرداخت کنید. اما وقتی که یک سایت فروشگاهی داشته باشید بدون نیاز به حتی یک مکان برای فروش شما می‌توانید محصولات را به فروش برسانید. در نتیجه یکی از مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی صرفه‌ جویی در هزینه هاست.

شما حتی می‌ توانید مغازه نداشته باشید و یا اینکه یک مغازه کوچک داشته باشید و یا اینکه تعداد کارکنان خود را کمتر کنید و صرفاً با داشتن یک سایت بسیاری از این هزینه‌ ها را کاهش بدهید.

3 – همیشه در دسترس

همانطور که قبلاً هم توضیح دادیم یکی از مهم‌ ترین مواردی که یک سایت می ‌تواند در اختیار شما قرار دهد، همیشه در دسترس بودن سایت است. یک سایت ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت روز در اختیار کاربران شما قرار می گیرد. مهم نیست که یک مشتری چه ساعتی از شبانه روز به شما و در واقع سایت شما مراجعه ‌کند، می تواند به سادگی محصولات را بررسی و خرید خود را انجام دهد.

در صورتی که چنین چیزی بدون داشتن سایت برای شما میسر نیست. شما نمی ‌توانید تمام ساعت روز در مغازه حضور داشته باشید و هر ساعتی که یک مشتری خواست به شما مراجعه کند و بتواند خریدش را انجام دهد.

بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری زیادی که دارند ممکن است در ساعت نامشخص از روز مثل آخر شب، صبح زود و یا یک ساعت ‌هایی از بعد از ظهر که شما در مغازه حضور ندراید قصد خرید داشته باشند. در این زمان ها شما نمی توانید در مغازه حضور داشته باشید و به مشتری خود خدماتی را ارائه دهید. از این رو یکی از مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی این است که مشتری شما حتی در بدترین ساعت ها می تواند خرید انجام دهد.

4 – دسترسی به آمار مشتریان

چرا سایت فروشگاهی داشته باشم

بسیاری از مواقع پیش می آید که شما در فروشتان می‌خواهید به یک سری از آمار دست پیدا کنید. به طور مثال چند فروش در روز داشته اید، چند فروش در ماه یا سال داشته اید، مشتریانتون بیشتر به چه کالاهایی علاقمند بودند. خیلی از موارد دیگری نیز هست که اگر بخواهید بدون داشتن یک سایت به آن‌ ها دسترسی داشته باشید باید شخص یا اشخاص را در نظر بگیرید که این موارد را برای شما آمارگیری کنند.

اما با داشتن یک سایت خیلی راحت می ‌توانید به گزارش ‌های زیادی از مشتریانتون دست پیدا کنید. اینکه در روز چه تعداد مشتری داشته اید، مشتریانتون کاهش پیدا کردند یا افزایش، چه ساعتی در روز بیشترین خرید وجود داشته و خیلی از موارد دیگر.

5 – راه‌ اندازی سریع کسب و کار

زمانی که شما یک مکانی برای فروش محصولات خودتون نداشته باشید و بخواهید اقدام به این کار بکنید باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن یک مکان، چیدمان آن، دکوراسیون، تهیه کالاها و موارد دیگر بکنید. در صورتی که زمانی که یک سایت بخواهید راه‌ اندازی بکنید شاید در کمتر از یک ماه سایت راه اندازی شود. در همین زمان می توانید کالاها را در سایت قرار بدهید و برای فروش آنلاین آمادگی داشته باشید.

6 – جذب مشتریان بیشتر

یکی از موارد دیگر از مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی این است که مشتریان شما بیشتر می شود. همانطور که گفتیم شما وقتی یک مکان خاصی برای فروش محصولاتتان داشته باشید، مسلماً محدوده جغرافیایی فروش شما خاص می شود. اما وقتی که یک سایت داشته باشید می‌ توانید به سراسر ایران فروش داشته باشید.

همچنین با انجام سئو سایت و یک سری از تبلیغات، می توانید مشتریان زیادی را به سمت خودتان جذب کنید. در صورتی که در فروش حضوری این امکان برای شما فراهم نیست

7 – ارائه قیمت مناسب به مشتریان

قیمت مناسب در سایت فروشگاهی

با راه ‌اندازی یک سایت شما با کم کردن بسیاری از هزینه‌ ها می ‌توانید قیمت کالاها را کاهش داده و در اختیار مشتریان قرار دهید. این امر در بازار پررقابت باعث می شود که مشتریان بیشتری از شما خرید کنند.

8 – نمایش تمام محصولات مشتری

بسیار پیش آمده که یک نفر به شما مراجعه کرده و یک کالایی را از شما خواسته است. وقتی که شما سعی به ارائه کالاهای مختلف از آن دسته به مشتری دارید، ممکن است مشتری به دلیل خجالت یا موارد دیگر موفق نشود که کالای مورد نظر را پیدا کند. در صورتی که شما آن کالا را داشته اید.

به علت محدودیت مکان شما نمی ‌توانید تمام کالاهای خود را در دید مشتریان قرار بدهید و مشتریان هم به دلیل مواردی همچون خجالت نمی ‌توانند از شما درخواست کنند که تمام کالاهای یک دسته را به آنها نمایش دهید.

اما در سایت و یک فروشگاه اینترنتی شما می‌ توانید به راحتی دسته ‌بندی محصولات داشته باشید و تمام کالاها را در دید و نمایش مشتری قرار دهید. این خود یکی دیگر از مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی است. کاربر می ‌تواند تمام آنها را بررسی کند و دقیقاً چیزی که می‌ خواهد را پیدا و خریداری کند. بسیار پیش آمده که به دلیل اینکه شما متوجه نشده‌ اید که مشتری چه چیزی را از شما می ‌خواهد، مشتری را از دست داده در صورتی که کالای مد نظر مشتری را در مغازه وجود داشته است.

9 – ارائه توضیحات محصول به طور کامل

همانطور که قبلاً هم گفتیم وقتی که شما یک سایت فروشگاهی داشته باشید می ‌توانید برای هر محصول توضیحات کاملی قرار بدهید. در صورتی که در خرید حضوری امکان ارائه این توضیحات برای تمام محصولات به همه مشتریان امکان ‌پذیر نیست.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *